Priča o opozivu gradonačelnika Bijeljine bacila je u sjenu izglasavanje budžeta i ostale tačke dnevnog reda. Odbornici bijeljinske skupštiske većine u opoziv su sigurniji nego ikada kaže predsjednik Skupštine grada. Povećanja koja su usmjerena na Skupštinu ne idu Skupštini grada nego GIK-u.
“Odnosi se isključivo na GIK, dakle to su sredstva koja su potrebna za eventualni opoziv i taj referendum, Dakle ako mi obezbjedimo ta sredstva bespredmetno je pričati da nismo sigurni u to”, kaže Aleksandar Đurđević, predsjednik Skupštine grada.
O opozivu pričaju i odbornici SDS-a i PDP-a koji nisu glasali za usvajanje budžeta. Razlog su amandmani Dogovora za Bijeljinu sa kojima se ne slažu.
“Na prvi pogled se vidi da je bilo najvažnije smanjiti stavku sa kabineta gradonačelnika. Ako su sigurni u opoziv ne bi mu smanjivali”, kaže Anka Todorović, odbornik SDS-a.
S druge strane od Petrovića stiže javni poziv. Kaže, izaziva skupštinsku većinu da krenu u opoziv.
“Ja im odgovorno poručujem, izazivam, neka se drznu da to urade”, kaže Ljubiša Petrović, gradonačelnik Bijeljine.
Opoziv Petrovića je priča koja dobija sve veću podršku.
“Mi nismo imali sastanke sa Dogovorom za Bijeljinu, to je naša lična odluka, a razlog je kao što ste vidjeli protekle dvije godine, nemogućnost funkcionisanja s obzirom da je skupštinska većina na jednoj, gradonačelnik na drugoj strani, nemogućnost realizacije mnogih projekata nije moguća i to nije dobro za grad Bijeljina”, kaže Cvijetin Lukić, odbornik DNS-a.
Očigledno je pred bijeljinom burna godina u najavi, a sledeća sjednica bi po svim najavama trebala da bude ona na kojoj će se donijeti i konačna odluka o opozivu. Grad Bijeljina u novu godinu ide sa usvojenim budžetom od 68.500.000 KM. Sa manjim korekcijama, amandmanioma obezbjeđena su dodatna sredstva za sport, samozapošljavanje mladih, podsticaj poljoprivredne proizvodnje, za privrednike.
(ATV)